Vítejte na našich stránkách

Dobrý den vážení návštěvníci školy, rodiče, žáci. Vítám Vás na stránkách Základní školy a mateřské školy, Hluboké Mašůvky, příspěvkové organizace. Jsem velice rád, že jste navštívili naše stránky.

Zápis do mateřské školy

Vážení rodiče od 1. 5. 2020 do 16. 5. 2020 vyhlašujeme zápis do mateřské školy pro školní rok 2020/ 2021. Vzhledem k aktuální situaci bohužel není vhodné, aby zápis probíhal obvyklým způsobem za přítomnosti rodičů a budoucích žáků.
 
Na základě opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů do MŠ pro školní rok 2020/ 2021 (č.j.: MSMT-15657/2020-1) proběhne zápis formou zaslání zápisního listu a dalších náležitostí (viz níže) na adresu školy, kterou naleznete na stránkách školy v sekci „kontakty“. Zápisní list naleznete ke stažení pod tímto textem.
 
Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví je splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.
 
V současné situaci nenavštěvujte osobně praktického lékaře. Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce:
 
1. prohlásí, že je dítě řádně očkované (vzor zde) , a
 
2. doloží kopii očkovacího průkazu.
 
Ředitel školy porovná očkovací průkaz s očkovacím kalendářem (k nahlédnutí zde) -tedy porovná, zda dítě bylo očkováno všemi vakcínami, které v jeho věku má mít. Očkovací kalendář, který plyne z právních předpisů, je k této informaci přiložen.
 
V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat na dálku praktického lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
 
Vedle doložení dokladu o očkování nemusí zákonný zástupce pro účely správního řízení o přijetí do mateřské školy dokládat žádné jiné vyjádření nebo potvrzení lékaře.
 
Předem děkuji za zájem a taktéž za pochopení!
Mgr. Pavel Čopf, ředitel

 
 

Zápis do 1. ročníku

Vážení rodiče,
V termínu od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020 bude na naší škole probíhat zápis do 1. ročníku pro školní rok 2020/ 2021. Vzhledem k aktuální situaci bohužel není vhodné, aby zápis probíhal obvyklým způsobem za přítomnosti rodičů a budoucích žáků.
Na základě opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů do základních škol všech zřizovatelů (č.j.: MSMT-12639/2020-1) proběhne zápis formou zaslání zápisního listu na adresu školy, kterou naleznete na stránkách školy v sekci „kontakty“. Zápisní list naleznete ke stažení pod tímto textem.
 
Předem děkuji za zájem a taktéž za pochopení!
Mgr. Pavel Čopf, ředitel

 
 

Tipy pro domácí výuku

* Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.
 
* matematika pro 1. – 9. ročník základních škol v hravé formě Matika.in
 
* češtinu a matematiku pro I. a II. stupeň základní školy jde procvičovat na Onlinecvičení.cz
 
* pro žáky I. stupně základních škol využijete portál Školákov.eu
 
* Nakladatelství Fraus zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy
 
* online procvičování pro žáky základních škol nabízí Škola s nadhledem
 
* online cvičení z angličtiny pro žáky I. stupně
 
UčíTelka:
Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní vysílání UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.
 
Mgr. Pavel Čopf, ředitel  
 

Omezení provozu základní a mateřské školy, školní družiny a školní jídelny


 
Základní škola a družina:
Na základě mimořádného opatření MZČR ze dne 10. 3. 2020 se s účinností od 11. 3. 2020 ruší na dobu neurčitou výuka na základních školách. V této době výslovně zakázána přítomnost žáků na půdě školy.
 
Mateřská škola:
Ačkoliv se výše zmíněné mimořádné opatření dosud netýká mateřských škol, MŠMT doporučuje ředitelům mateřských škol zvážit omezení nebo přerušení provozu také zde.
 
Po důkladné úvaze, dohodě se zřizovatelem a nízkému počtu dětí, které na základě vzniklé situace navštěvují mateřskou školu, jsme se rozhodli tuto na neurčitou dobu s účinností od pondělí 16. 3. 2020 taktéž uzavřít.
 
Školní jídelna:
Provoz školní jídelny bude potom přerušen taktéž od 16. 3. 2020 na dobu neurčitou.
 
Čerpání ošetřovného: Informace k případnému čerpání ošetřovného najdou rodiče na stránkách ČSSZ ZDE. Formulář žádosti potvrdí škola zájemcům na základě telefonické, případě e-mailové domluvy.
 
OSVČ mohou také požádat o ošetřovné viz výzva na webu MPO  zde.
 
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat:
e-mail: zsms.masuvky@seznam.cz
tel.: +420 739 470 607
  Děkuji za pochopení!
Mgr. Pavel Čopf, ředitel
....více zde

Dívat se na malotřídku očima " pět tříd pohromadě " nebo z pohledu rodiče, který do takové školy chodil, je už dávno přežitý pohled

logo školy

Co nabízíme

jsme školou "rodinného typu ", kde je menší pohyb, hluk i méně prachu, méně konfliktních situací, méně stresu a více úsměvu a klidu pro práci...

Naše škola je nově rekonstruovaná, má svoji kuchyň, nově vybavené kabinety, jídelnu i třídy, včetně nového nábytku, velkou knihovnu, novou kotelnu, počítačovou třídu
Nabízíme Vám možnost využít:

Aby děti chodily do školy rády a těšily se, každý měsíc mají zábavný den( Den naruby, Den bez učitele, Den dětí, Spaní ve škole, Karneval, užijí si svátky s programem-Vánoce, Mikuláše,Velikonoce, čarodějnice, Den dýní, Vítání jara, čarodějnický rej a další
 
Výlety a exkurze každý rok alespoň 2
 
vlastní projekty školy máme zaměřené na:
- čtenářskou gramotnost, kde využíváme obecní i školní knihovnu v budově,
- na hudební výchovu - prezentujeme se na veřejnosti akcích školy i obce až 12 vystoupení za rok, děti hrají na flétny od 1. ročníku, nahráli jsme vlastní CD
- na zdravý životní styl- pohyb venku, pitný režim, svačiny pro žáky, každý žák dostane tašku na uložení tělocviku, máme vlastní trička a kšiltovky na výlety a sportovní akce, každý rok plavecký výcvik ve Znojmě
- ve škole udržujeme perfektní čistotu a pořádek, máme ručník pro každého a pere prádelna
 
Tak se nebojte spojených ročníků, u nás jsou ty skupiny prostě ročník..rozhodně to není na škodu, kdo je rychlejší, zvládne pracovat s vyšším ročníkem a komu to jde pomaleji, na toho máme čas...
Všichni se známe a žádné dítě nezapadne do davu, vzhledem k počtu ve třídě (15) s každým můžeme pracovat zvlášť, podchytíme rychle nedostatky a můžeme je v podstatně kratší době odstranit...
Hledáme v dětech to nejlepší a umíme to využít a prezentovat..
 
Máme kvalitní zázemí fungujícího sdružení rodičů a podporu obce a veřejnosti, organizací v obci (myslivci, hasiči, sportovci) a sponzorů
 
Umožňujeme:
rodičům i veřejnosti přístup do vyučování
 
Přijďte se prostě podívat, kdykoli..
Stačí zavolat: 603 864 988, ředitelka školy Mgr.Alena Kratochvílová
 
Co získáte? klid, kvalitní zázemí
a pro prvňáčka potřebujete jen aktovku a pouzdro...
vše ostatní dostane zdarma....tašku na tělocvik, tričko, kšiltovku, ručník, kelímek, veškeré učebnice, sešity a pomůcky...ale nejvíce se mu dostane naší pozornosti!!!

pozvanka, 75kB  
pozvanka, 75kB  
pozvanka, 75kB  
pozvanka, 75kB  
kalendar.png, 417kB

Základní škola

Mateřská škola

Školní jídelna